| anonim_4396 a întrebat:

observ de ceva timp(indelungat) anumite simptome dupa-amiaza: presiune in cap, ochi obositi, ameteala, frisoane, maini si picioare reci, lipsa de energie. Starea apare mai mereu la ora 14:30, 15. Am fost la medic, a zis ca din cauza lipsei de vitamine, lipsa de calciu. Am luat vreo doua luni, am facut analizele importante si au iesit bune, dar tot nu au trecut aceste simptome. Sa fie tensiunea, glicemia, circulatia proasta a sangelui, anxietate...stiti cumva care ar putea fi cauza acestor simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Conform simptomelor prezentate de tine aș putea să-ți spun următoarele.
Ești anemică, trebuie să te odihnești mai mult, să iei suplimente gen Supradyn, Vitamax.
Presiune în cap nu este de la tensiune marită. Dacă te-ar durea ceafa ai vedea în ceață, nu poți să te exprimi coerent.
Dar depinde de starea ta fizică și emoțională. Poți avea o afecțiune ascunsă care se depistează la analizele sangvine mai amănunțite și nu doar cele de bază. Poți face un set de analize mult mai complex dar te va costa.
Încearcă să reduci stresul, să mănânci sănătos să dormi mai devreme și 7, 8 ore.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat