| wrzzer123 a întrebat:

Buna,pastile pentru depresie te pot face mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu am auzit si cazuri de oameni cu depresie care s-au vindecat, ca de fapt depresia numai apare la ei sau nu si asta face ca ea sa stea acolo latenta nu stiu sau s-or fi vindecat cu adevarata, asta nu putem sti.
Dar sunt si cazuri, am auzit din gura unor medici psihiatri pe la tv si nu numai in care pacienti care faceau depresie des la perioade de ani de zile revenea (recurenta), la un moment dat cu ajutorul tratamentului au fost vindecati.
Si ca sa iti raspuns la intrebare daca pastilele pentru depresie daca te pot face mai bine : da, te pot face mult mai bine, vei reveni la normal.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Meditatia si niste carti bune ^_^

| Catrice a răspuns:

Pastile face bine, da' poate face si răuhee hee

| nicu991 a răspuns (pentru Catrice):

Au mai multe efecte secundare decat benefice in unele cazuri... te scapa de-o afectiune si dai in alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fac,, relativ da, te simti mai ok, iti da acel trigerred sa faci ce faceai inainte, depinde cat e de potrivit tratamentul. dar medicamentul nu te poate vindeva, doar te ajuta sa o faci tu, si daca nu si un stil de viata sanatos, nu te prra ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu le i ei depresia ta se va croniciza deci pot spune ca fac bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o idee geniala de cum sa tratez depresia, pleznind pe cel care ma tachineaza si rade de necazu meu. Atunci nu mai ma simt eu inferior.
Ajung la depresie cand: cineva se baga in treaba mea sa rada, abandonez in rusine. Mai tarziu incep sa plang ca am pierdut lucrul acela. Deci, tratamentul este sa ii opresc eu decat sa ma las oprit din drumul meu. Nu merge cand nu-l poti lovi sau indeparta si continua sa stea pe tine ca sa rada.

| Dana2103 a răspuns:

Da. Consulta un psihiatru

| Alle236 a răspuns:

Ele doar te linistes dar da fac mai bine