| anonim_4396 a întrebat:

pe 3 august implinesc 12 ani.nu am menstruatie. pe data de 29(Sf Petru si Pavel) eram la o petrecere si inainte sa plec acasa m-am dus la toaleta.si am vazuta ca o pata maro pe chilot... dar nu stiu daca e menstruatie. m-am gandit sa astept 28 de zile sa vad daca imi mai vine.si atunci inseamna ca e menstruatie dar nu m-a durut nimic atunci si nu am mai gasit pete pe chilot in urmatoarele zile... voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tropkilla a răspuns:

Acesta este semn ca esti aproape de ciclu. Funda please.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o tentativa de prima menstruatie. E posibil ca la inceput sa ai astfel de mini-sangerari fara ca asta sa aiba vreo semnificatie.

| OanaG a răspuns:

Sa stii ca atuni cand iti vine pentru.prima oara ciclu nu e musai sa te doara ceva,difera de la un organism la altul.

Posibil ca asta a fost o alarma sa zicem,s-ar putea sa-ti vina de acum, sa fii pregatita, si cand pleci undeva sa ai un protejslip!

| Tarabostes a răspuns:

Eu m-am speriat de o pata rosie pe chilot...
dar se facuse ca am chiloti cu spider-man.

| andrada a răspuns:

Buna!
Nu cred ca ai mestruatie oricum nu e o problema stiu fete de 12, 13 ani care nu au deci stai linistita happy
P.S. eu pe 24 august implinesc 12 (am menstruatie)
:*

| Fluture a răspuns:

Buna.
Mie acea pata maro mi-a venit inainte cu aproximativ un an inainte sa-mi vina ciclul. Acum depinde de la organism la organism.
La alte fete le vi ciclul dupa o luna de la acea pata. La altele chiar mai devreme. Depinde de organism.

| CataaaaLinaaa a răspuns:

Depinde de organism. Mie mi-a venit exact cu 1 zi dupa acea pata...