| n3bunyki a întrebat:

pentru cei care poarta sau au purtat aparat dentar fix, ce periuta de dinti folositi normala sau electrica? Dar pasta de dinti si apa de gura? Multumesc. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulyk_7641 a răspuns:

Buna...eu am aparat dentar fix.eu una folosesc periuta normala colgate si pasta de dinti tot colgate.si pana acum nu am avut nici un fel de probleme...mie initial mi s-a spus sa tai perii din mijlocul periutei pentru a ma putea spala mai bine.big grin si asa am facut, dar de vreo cateva luni nu am mai taiat-ohee hee

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate Spike2k,mai ales daca ai aparat dentar, de la spalatul pe dinti acesta poate rugini iar tu sa te imbolnavesti.Sunt boli diverse, de la hepatita chiar pana la HIV.

| Carmy21 a răspuns:

Periuta de dinti normala. crede-ma am purtat aparat dentar si e foarte naspa straight face. pasta de dinti oridecare. nu conteaza. si apa de gura listerine verde. e super buna.si daca te ustura gura inseamna ca ai bacterii happy. Sper ca te-am ajutat.

| dolcEE a răspuns:

Si eu am avut aparat dentar vreo 2 ani si nu conteaza sincer ce periuta folosesti sau pasta...nu afecteaza aparatul deloc, deci foloseste ce vrei