| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fete am o problema, simt de azi de la 5 usturimi frecvente vaginale si urinari frecvente. Ce am sunt racita, voua vi s-a intamplat? De ce? Ce ati luat? Si cand vi s-a intamplat asta? Ms mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| patty32 a răspuns:

90% cred ca ai infectie urinara happy
Si eu am avut, am zis ca trece in cateva zile, da` nu a fost asa.
Si dupa vreo saptamana de dureri de`astea, au inceput sa ma doara rinichii intr-un hal... straight face
Nu puteam sa ma misc, ma dureau ingrozitor happy
Si abia a2a am fugit la spital, si am aflat ca era o "amarata" de infectie straight face
Deci, nu astepta sa ajungi la durerile mele, si mergi pe cat se poate de repede la doctor happy
Mie mi-a dat Urinol si un antibiotic, nu mai retin numele happy
De la prima administrare, peste cateva ore, am simtit deja ca e mult mai bine whew!
Dai fuguta la doctor, ok?big hug
Kisses :*

4 răspunsuri:
| Dienuka a răspuns:

Este posibil sa fie o cistita, adica o infectie urinara. Mergi la farmacie si vezi ce te sfatuieste. Din punctul meu de vedere este foarte bun Urinal, extractul de merisor (capsule) si Rovatinex.
Sanatate.

| Lora a răspuns:

Si eu am aceeasi problema poate aflam impreuna crying

| Tso a răspuns:

Eu as sugera sa te duci la domnu' doctor. Asta ca sa n -ai probleme mai tarziu. Da' tu faci ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai racit, probabil
incearca sa iei pastile "paracetamol" si sa bei ceaiurihappy
succes!