| AlinaValentina97 a întrebat:

Periuta de dinti electrica este mai buna decat cea normala? Daca da, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| frumusica9999 a răspuns:

Periutele electrice ar trebui sa fie mai bune pentru ca fac mai multe miscari de periaj deci cu alte cuvinte pot sa frece placa bacteriana mai repede si mai bine de cat una normala.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E pe naiba mai buna, ca majoritatea o iau si schimba capetele din an in paste. Alea normale le iei si le schimbi frumos la maxim o luna si toate bune. La astea electrice e 90% reclama si 10% adevar.

| deeamaria a răspuns:

Periuta de dinti electrica este mai buna pentru ca are mai multe rotatii pe minut decat periuta manuala. nu ai vazut in reclama cum a demonstrat. Funda?

| SweetGirl1303 a răspuns:

3 motive pentru care este mai buna :
1. Elimină cu până la 100% mai multă placă bacteriană
2. Efectuează un masaj gingival benefic
3. O poţi adapta nevoilor tale
Funda?