| Cccccccccccccorina a întrebat:

pot fuma daca am tahicardie sinusala? nu grava.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qazwsxedcrfv a răspuns:

Iti recomand sa nu te apuci niciodata de fumat. Procesul de a te lasa e greu si chinuitor. Si mai devreme sau mai tarziu tot vei vrea sa te lasi.

Crede-ma nu e cool sa fumezi, esti un prost care da o gramada de bani (14 lei pachetul ffs) pentru o respiratie proasta si sanse mai mari sa faca cancer.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cafeaua TREBUIE exclusă complet, iar la fumat ar trebui să RENUNŢI.

Nu e obligatoriu, dar este o recomandare preventivă, pentru ca "problema" să nu se agraveze...

Vezi detalii la linkul :
http://cabinetecografie.ro/cardiopatiaischemica

| nico097 a răspuns:

Mai bine fa un efort sa te lasi cumva ai o problema destul de serioasa si nu cred ca iti convine sa patesti altele mai grave.Ai grija la alimentatie bauturi carbogazoase cofeina si alte cele.Multa sanatate.