| anonim_4396 a întrebat:

Poti iesi Paramedic pe Smurd facand Scoala Postliceala de Asistenti Medicali? Sau trebuiesc facute niste cursuri timp de o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca faci posliceala esti asistent medical la Smurd. Pentru paramedici ai nevoie de un curs de cateva luni pana la un an, majoritatea paramedicilor sunt pompieri, din cate stiu ei sunt obligati intr-un fel sa faca asta. Paramedicul e sub asistent.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihaela_Elena_Lupu_1980 a răspuns (pentru Dragosres111445):

Da,in conditia in care o iei pana termini cursurile

| CuriousStuff a răspuns (pentru Dragosres111445):

Nu sunt sigur, dar probabil trebuie sa ai bacul... Cei mai competenti sa-ti raspunda la intrebarile astea sunt cei de la secretariatul SMURD.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihaela_Elena_Lupu_1980 a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa faci si niste cursuri...

Răspuns utilizator avertizat