| Maia55 a întrebat:

Prietena mea are de ieri o entorsă la gleznă și refuza să meargă la spital. As vrea sa știu în cât timp se va vindeca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa mearga la spital, altfel se va agrava durerea.

| Simpatic a răspuns:

Si daca este ruptura si ea nu-si da seama?
bine ca se umfla tare daca era ruptura.
rabdare si tutun se reface greu orice entorsa, poate sa aplice gheata acolo dar nu direct pui intr-un prosop si tii putin 2-3 minute apoi iei...nu tii pana se inegreste partea ca atunci o pierzi happy
Sa mai ia un anti-inflamator la nevoie si sa numai solicite deloc piciorul.

| Anonimalol77 a răspuns:

Depinde,dar ar fi bine sa se duca la spital... cel mai probabil o sa se agraveze. As zice in jur de 2 săptămâni daca nu e gravă

| Maia55 explică (pentru CristiDinBucuresti):

I-am spus și eu. Mulțumesc pentru răspuns!

| Maia55 explică (pentru Simpatic):

Bine, mulțumesc pentru răspuns!

| Maia55 explică (pentru Anonimalol77):

Am înțeles, mulțumesc pentru răspuns!