| 202 a întrebat:

Buna prieteni TPU!
Problema care-mi da batai de cap se refera la faptul ca in 2 luni, poate chiar mai putin am reusit sa slabesc aproape 10 kilograme sau chiar 10 big grin ceea ce ma deraneaza este ca rezultatul nu este chiar vizibil..partea afectata este cea de la buric in jos(solduri, fese, picioare) cu burtica nu am avut mari probleme, daca nu mancam 1 zi imediat se retragea deci vreau sa spun ca ea nu cantarea foarte multbatting eyelashes ei bine acele multe kilograme nu pot sa-mi dau seama de unde au fost pierdute, deoarece nu este mare diferenta dintre cum aratam acum 2 luni si cum arat acum este foarte mica diferenta sad am 1, 58 si in prezent 52, 53 kg.as dorii daca stiti si binevoiti sa-mi dati cateva sfaturi, ce exercitii as putea executa pentru a scapa de celulita si grasime in zonele cu probleme precizate mai sus. Si inca ceva, eu sa spun pe zi fumez 1, maxim2 tigari si asta nu mereu nuin fiecare zi, credeti ca asta impiedica rezultatele vizibile, ori nici nu stiu cum sa pun problema sad. O seara placuta. Apreciez, vot, funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| silviu08 a răspuns:

Asta pentru ca ai pierdut din greutate prea repede. Cand pierzi din greutate, poate fi din doua motive:ai pierdut din grasime(un lucru bun), sau ai pierdut din masa musculara(un lucru FOARTE rau). Sfatul meu este sa te apuci de sport ca sa-ti faci un corp armonios, simetric. Fa exercitii gen flotari, genoflexiuni, fandari(nu-ti fa griji, nu te vei transforma in Bruce Lee, doar iti vei dezvolta un pic muschii si vei arata MULT mai bine). Daca mai ai vreo intrebare, nu ezita sa ma contactezi. Succes!

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Du-te la nutritionist, fa aerobic nu sala, nu fitness, alearga. Bafta!

| 202 explică (pentru Elvina):

Multumesc, apropo ai un nume deosebit, si frumos happy

| Elvina a răspuns (pentru 202):

Mersi, dar nu e numele meu real.

| 202 explică (pentru Elvina):

Aham...oricum e un nume bine ales happy