| Diandralexandrina a întrebat:

Buna!
Revin cu o alta intrebare.
E posibil de la pastila Escapelle sa am pofta de mancare mult mai mare?
Pe langa usoare stari de greata...
( Pastila am luat-o in 28 Aprilie, adica acum11 zile ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, in nici un caz de la o pastila, care ai luat-o acum 11 zile!
Dar poti fii insarcinata, chiar daca ai luat pastila, pentru ca are o marja de eroare de 5% si este posibil sa nu-si fii facut efectul la tine.
O alta posibilitate ar fi, o toxinfectie alimentara, sau chiar o criza de bila (fiere), care dau aceste greturi, dar nu si pofta de mancare.

| Diandralexandrina explică (pentru Violleta2022):

Am pus si ieri o intrebare, acolo am scris mai multe.