| anonima188888 a întrebat:

Revin cu problema mea la picior. Marți mi s-a dat piciorul intr-o parte de la metatarsianul 5 (așa se numește zona). M-a durut pe moment, apoi a trecut. La mers nu simt absolut nimic, degetul îl mișc normal. Problema e ca mă doare puțin la apăsat. Mama zice ca nu am nimic și sa termin cu prostiile, dar eu cred ca e fractura și ca trebuie neaparat imobilizata! Nu mă va duce la doctor. Va putea trece de la sine? E fractura sau doar o întindere a tendoanelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-ți un rmn și știi o treabă

| anonima188888 explică (pentru sierra1):

As vrea, dar mama mea tot spune ca n-am nimic și nu mă duce...

| sierra1 a răspuns (pentru anonima188888):

"mama mea tot spune ca n-am nimic"

atunci n-ai

| alina2k18 a răspuns:

Daca era fractura te durea de te... pe tine.
Du te si fa ti o radiografie daca te doare si dupa 7 zile.

| anonima188888 explică:

Va mulțumesc tuturor pentru răspunsuri! M-am mai liniștit!

| Hehdhdjeheh a răspuns:

Am avut chestii si mai grave. Iti zic eu nu e nimic grav. Dacă aveai alt ceva te durea de mureai. O sa treaca de la sine. Dar totusi e bine sa te duci la doctor.