| Babygirl90 a întrebat:

S-a mai confruntat cineva cu conjunctivita sub forma mai grava? Adica sa nu se vindece de jumatate de an

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CLCQ a răspuns:

Neaparat un medic oftalmolog.

| MedRex a răspuns:

Există forme de conjunctivită numite trenante sau recurente, care durează mai mult decât cea acută și care necesită tratament de durată, însă consultul oftalmologic este OBLIGATORIU, pentru că e posibil să nu fie doar atât.

| ʎpooɯ a răspuns:

Am mai avut conjunctivita, dar a trecut intr-o saqptamana.
Neaparat sa te duci la un oftalmolog, e o urgenta deja pentru tine.