| anonim_4396 a întrebat:

Buna!/Salut!
Este normal ca dupa 18 zile de când cineva a fost anesteziat(general)[2 ore de somn] inca sa nu poata merge nici 500 de metri fara sa oboseasca rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Depinde de varsta are persoana respectiva si ce operatie a suferit.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

O anestezie generala cu 2 ore de somn inseamna o interventie chirurgicala de complexitate medie.
Corpul, dupa orice rana (ceea ce este si o operatie) trebuie sa se regenereze, sa se vindece. Asta uneori poate dura chiar si mai multe luni sau sa ramana si sechele care nu se mai vindeca complet.
Daca reusesti deja sa faci dintr-odata 500m, chiar obosit dupa, inseamna ca esti pe calea buna de vindecare.
Ai rabdare, la 6 luni dupa operatie vei fi ca inainte!

Sanatate multa!