| anais13 a întrebat:

Se mai confrunta cineva cu pete din acelea mici de depigmentare? Au început sa-mi apara și pe frunte. Inițial aveam doar pe spate și puțin pe piept. Dar cele de pe frunte ma îngrijorează destul de tare. Aveți vreun tratament? Menționez ca la dermatolog am fost anul trecut, doar ca mi-a recomandat ceva ce nu și-a făcut efectul deloc. As avea nevoie de alte opinii de la voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci consulta un alt dermatolog

| anais13 explică (pentru anonim_4396):

Am fost la cel mai bun din oraș, și tot degeaba?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anais13):

Si ce diagnostic ti-a pus? Cred ca de la soare le ai.ca sa nu iti apara altele date cu crema cu protectie solara si sa aiba SPF 50. chiar daca tratamentul celui mai bun dermatolog nu o dat rezultate nu strica sa mergi la alt specialist.eu acum 1 an jumate am fost la un dermatolog ce era profesor universitar si ma diagnosticat aiurea si nici nu vedea bine asa ca nu iti perde speranta. Daca cremele nu te scapa de pete poate laserul sau zapada carbonica. stiu ca la cei cu ptiriazis si vitiligo le apar multe pete dar sunt mari nu mici cum ai zis tu happy

| ana86maria a răspuns:

Buna daca doresti te pot ajuta cu cateva produse pe baza de plante care te pot ajuta sa scapi de acele pete pigmentare