| Carinaaaaaaaaa a întrebat:

Buna! Se mai confrunta cineva în perioada asta cu dureri musculare, durere de mijloc de spate, si durere in piept? Am aproape o săptămână de când nu imi dispar aceste dureri, în special în capul pieptului ma doare putin. apoi durerea ma lasa si revine iar. Ce sa fie?
(20 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Interesante răspunsuri în prezent. Te doare ceva, ai COVID 19. Dacă faceți parte din categoria on-line a lecțiilor, aceste dureri pot fi consecință a pozițiilor incorecte în fața calculatorului.
De asemenea, pot sugera dureri neurologice, dar și bronșită, bronhopneumonie.
Sunați la medicul de familie și cereți ajutorul pentru această problemă medicală.
Sănătate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru romeo78):

Esti medic de dai diagnostice de astea colosale?

| romeo78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am ce îți lipsește: cei 7 ani de acasă, experiență de viață și sunt trecut prin spitale!
Înainte de a da răspunsuri la mișto, caută cartea "Codul bunelor maniere", să o citești și apoi să pui răspunsuri la mișto!
În primul rând, eu nu am băgat spaima în om, cum au făcut alții pe aici că sunt simptome de COVID 19.
Mai lasă telefonul mobil și mai citește cărți adevărate, reale, tipărite!

| anonim_4396 a răspuns (pentru romeo78):

Ai ocolit intrebarea mea si nu te mai ataca atat. Nu cred ca m-am comportat nemanierat cu tine, de ce te simti ofensat?
Lasa gargara cu "cei 7 ani de acasa" ca s-ar putea sa avem varste apropiate.
Intrebarea mea a fost simpla, daca esti medic, la care puteai raspunde prompt.
Daca esti trecut prin spitale asta nu te face medic specialist. Vorbesti de bronsita sau bronhopneumonie de parca fix de aia sufera omul. Ii induci fix panica.
Si de dureri neurologie nu am auzit, poate afectiuni neurologice ai vrut sa zici.
Ia mai deschide tu o carte ca bag de seama ca te crezi mai destept decat "Mitropolitul Saguna"?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia vimovo ca este bun pentru dureri musculare si dureri de oase.

| Carinaaaaaaaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc....chiar vimovo mi s-a prescris de medic cand am fost cu aceasta problema. Multumesc frumos pentru raspuns

suntserios
| suntserios a răspuns:

S daca se mai confrunta cineva nu inseamna ca e aceeasi problema ca la tine... de aia exista medici

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate să fie o gripă, o viroză obișnuită, care se manifestă astfel, poate fi și covid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai Covid, durerile musculare sunt unul dintre simptome.
Pentru linistea ta fa-ti un test ca sa fi sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru domnul cu bunele maniere si cei 7 ani de acasa de mai jos :
Faptul ca ma injuri in mesaje private no sa te ajute deloc.
Vorbeai de cei 7 ani de acasa si Codul bunelor maniere si acum ce faci? Rusinica.

| ReZiSTorr a răspuns:

Sigur ai covid.Vezi ca daca nu te tratezi la timp o sa mori..stiu destule cazuri care au avut covid dar ei negau lucru asta, iar cand au mers la spital a fost prea tarziu

| Carinaaaaaaaaa explică (pentru ReZiSTorr):

Si au murit? Au avut simptomele mele?

| Genevaaa a răspuns:

E din cauza ca injuri lumea aiurea