| Andreea7000 a întrebat:

Se poate ca starea de greață și durerea de cap să fie simptome pentru Covid-19? Detaliat, va rog. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Virusul e inexistent, astea sant manevre politice. Daca era virus se foloseau combinizoane militare nu protectie pentru vopsitori de masini. Normal trebuia sa se intample in 2018 cand s-a implinit 10 ani de la ultima criza economica dar a intarziat o vreme

| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Nu e adevarat. Vecinul meu, care e chiar asistent medical la ATI s-a luptat o luna cu boala... Nici el nu a crezut in ea.

| mgtow a răspuns (pentru floresdemayo):

Mie sa nu fie atac de panica si sa minta astia ca e virus

| Yuoia a răspuns (pentru mgtow):

Ba exista. Varul meu si sotia sa au stat o luna in spital la ATI si inca 3 luni abia au stiut sa mearga. Persoane sanatoase inainte. Si au fost supravegheati in spital de o ruda medic. Altfel, nu stiu cum reuseau sa scape. Nu se stie inca pe cine si cum imbolnaveste. Ca pe ei i-a luat de la inceputul pandemiei.

| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Ar fi fost bine să fie doar atât. sad
Crezi, nu crezi, fereste-te. Paza bună, trece primejdia rea.

| mgtow a răspuns (pentru floresdemayo):

Chiar am de gand sa vin in tara in decembrie si pun masca pe fata mi se rupe de virus nu mai e restrictie de zbor carantina de unde vin si invers doar sant muncitor cheie de aia

| Violleta2022 a răspuns:

Par a fii simptome de criza de fiere, sau infectie alimentara.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aveai si temperatura, daca era...

| Catrice a răspuns:

Da' astea nu cumva is PMS?

| floresdemayo a răspuns (pentru Catrice):

E o variantă și asta.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mai degrabă este vorba de fiere leneșă, care duce la indigestie si la toxicoinfectie alimentara.

| laSoledad a răspuns:

Neah, doar ti s-a urat cu binele in casa. Mai iesi la aer.

| IamJoKeR a răspuns:

Nu esti cumva însărcinată?