| dantiberiu23 a întrebat:

Buna Seara. Acum cateva saptamani am fost la cardiolog deoarece inima imi facea probleme. Ma deranja in felul ca : ma intepa, batea foarte tare,aveam palpitatii si junghiuri. Am fost la medic si am facut un EKG. Mi-a spus ca nu am probleme cu inima ci doar ca nu am destul calciu in corp si sunt anemic. Mi-a dat tratament si aproape l-am terminat, dar inima ma supara la fel de tare. Credeti ca s-a inselat medicul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Panda2 a răspuns:

Nu.Stai linistit si eu am aceiasi problema de muuuult timp, am facut si o electrocardiograma si nu am nimic. Poate sa fie de la stres, suparari, nervi. Mie mi se intampla mereu asa, nu te speria ca nu e nimic grav.

12 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

E u cred ca tu esti un pic speriat si emotiile o fac sa salte din piept.Pentru linistea ta consulta si alt specialist si atunci vei trage concluziile.Deseori,ti se face si mai rau pentru ca te gandesti constant la rau!

| mami a răspuns:

cum si-a dat seama medicul ca ai lipsa de calciu si ca esti anemic?
ti-a recomandat sa faci cateva analize care reflecta realitatea?
iti recomand sa faci programare la un cardiolog si cere-i tu sa iti faca trimitere la laborator cu ce analize sa iti faca si apoi cand ai rezultatele sa mergi inapoi la medic pentru interpretarea analizelor si medicul specialist iti va prescrie un tratament, iar dupa tratament va trebui sa mergi la control sa vada daca intr-adevar tratamentul a dat rezultate
medicul care ti-a facut ekg si ti-a dat tratament nu te-a chemat la control dupa terminarea tratamentului?

| ReiVaN a răspuns:

Si eu am avut asa, dupa ce trece iarna o sa-ti treaca, dar mananca bine si echilibrat.
si eu am fost anemic, si inca mai sunt putin happy

| ReiVaN a răspuns:

Oh, da, cumpara calciu cu magneziu, eu am luat si m-a ajutat.

| mixxjim a răspuns:

Mai fa-ti odata niste analize, lipsa de calciu e o chestie destul de delicata, si mai mergi la doctor iar, eventual la altul. Poate organismul tau nu asimileaza calciul si atunci trebuie vazute si alte forme/variante de tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare cum ţi se pare faptul că ceri o opinie despre opinia unui medic unora care uneori au probleme serioase cu scrisul şi gândirea? Crezi că vreunul din cine ştie ce fund de sat te poate ajuta mai bine decât medicul specialist? Voi vă meritaţi soarta, pe cuvânt.

| Beretta a răspuns:

Cel mai bun sfat ar fi sa te mai duci odata la un control, eventual la un doctor mai bun

| Cocochannel a răspuns:

Mai incearca la alt medic. Cere si alta opinie. Multa sanatate.

| AnneMarye001 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la mai multi medici, de exemplu eu m-am dus la um medic sa-mi faca eco si la care mi-a zis ca am gaura la inima mama fiind panicata ma mai dus si la alt medic si a zis ca n-am nimic.In concluzie du-te in mai multe locuri.Bafta,sper sa iti revi

| cflorin11 a răspuns:

Este dreptul tau sa consulti si alt specialist, deci fa-o urgent si ai mare grija la ce doctor te duci deoarece toti vor numai bani. sanatate

| siminafive5 a răspuns:

Eu una nu cred [totusi e medic]. eu cred ca probabil inca tot nu ai destul calciu si probabil dupa ce termini tratamentul o sa inceapa sa nu te mai doara. asa mi s-a intamplat si mie. astept funda happy

| maddymady a răspuns:

Cunosc o persoana care a murit recent(Dumnezeu sa ilo odihnesca) care avea aceleasi probleme si facand toate analizele periodic(lucra la politie) nu i-sa descoperit nimic insa dupa ce a murit la autopsie sa aflat ca de fapt avea un chiag de sange pe artera principala a inimi