| GothicEmoKidda a întrebat:

Buna seara! Am anadontie si imi lipsesc incisivii laterali dintotdeauna si e cea mai mare insecuritate a mea, imi acopar mereu zambetul cu mana cand rad si nu prea zambesc cu dintii pentru ca nu imi place dantura mea.
As vrea va rog sa imi spuneti daca s-a confruntat cineva de aici cu asta sau daca e cineva mai documentat ce imi poate spune ce as putea sa fac pentru a imi rezolva dantura, vreau sa fac schimbarea asta pentru mine sa ma simt mai implinita! Tin sa mentionez ca nu am inca 18 ani si cand am fost la stomatolog mi s-a spus ca nu se poate rezolva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Implantul dentar costă sute sau mi de euro, imposibil un stomatolog bun sa nu gaseasca o solutie, ai fost tu la un idiot care nu stie ce spune, mergi si fa ti o radiografie panoramica la toata dantura, si cu radiografia in mîna mergi la alt cabinet de stomatologie unde va vedea radiografia si va spune ce ai de facut, bani sa ai ca nu este gratis.

| dullcat a răspuns:

Cum adica nu se poate rezolva? Exists optiunea de implant dentar, iar efecful e chiar wow, nici nu vei putea face diferenta.Si-a pus recent un prieten, doar ca la el erau masele.

| Lioana a răspuns:

Se pot face lucrari dentare adica iti pileste dintii vecini si ii imbraca creand o punte intre ei.
Sau se pot face implanturi dentare. Asta e o varianta foarte scumpa si o poti face cu succes numai dupa 18 ani.

| User8282828821818198226563 a răspuns:

Implant dentar