| Granyeet a întrebat:

Buna seara! Am aparat dentar si in seara asta mi-a cazut un elastic de pe bracket. S-a rupt, deci nu poate fi pus la loc, iar la ortodont sunt programata pe 8 iulie. Este vreo problema daca tai elasticul cat sa nu ma incomodeze si sa astept pana atunci? Ar trebui sa ma programez luni de urgenta? Se pot stramba dintii chiar pana luni?
Precizez ca simt o usoara presiune pe dinti si ii simt cumva vulnerabili. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Până pe 8 iulie mai este mult, deci este de preferat să suni și să te programeze să-ți pună alt elastic, va dura 2 minute, și probabil nu costă (la mine când îmi cade vreun bracket și mi-l pune, nu îmi ia nimic).

| WhiteLife a răspuns:

Suna ortodontul, spune-i ce s-a intamplat si va stabili daca trebuie sa mergi asa repede sau nu.