| DariaZ a întrebat:

Bună seara! Am avut o problema la stomac, am ajuns la urgente și mi-a spus doctorul sa iau Omeran. Eu iau și anticoncepționale. Omeran anuleaza efectul anticoncepționalelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Buna.
Omeran e pansament gastric. Rolul lui e sa protejeze stomacul si sa combata durerile. In mod normal nu anuleaza efectul anticonceptionalelor.
Totusi, ca sa fii sigura 100% citeste prospectul medicamentului.

| Ushtria a răspuns:

Daca ai ochii albastri poti sa torni copii cu camionu, daca nu ia cat mai multe anticonceptionale.

| BunnyHoop a răspuns:

Pune-l pe iubi sa foloseasca prezervativ ca nu moare si nu mai lua tu anticonceptionale.