| IonescuRobert a întrebat:

Buna seara.
Am băut din greșeală Furadan.
Voi muri?
Sun la 112?
Ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denila123 a răspuns:

Este gluma sau
ca ami pare rau de om

29 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing daca ai fi baut ce spui, nu mai apucai sa scrii nimic pe aici.Nici nu stiu daca mai este pe piata produsul despre care povestesti.

| Catrice a răspuns:

Aia e, ne vedem mâine când te scoli.

| LoveSleep a răspuns:

Mai traiesti?

| Elan a răspuns (pentru LoveSleep):

El stie ce a facut pana la urma sad

| gabicoo a răspuns:

Faci mișto de noi!

| untu a răspuns:

Bea o cana de lapte cald sau mananca niste smantana cu paine, iti va anihila ( taie) otrava! Esti asa de neatent ca va trebui sa te uiti mai intai cu atentie ceea ce bei!

| Lukasssz a răspuns:

Suna de urgenta la 112!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din greșeală intenționat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta atenție, nu cred ca e asa prost. Dacă nu mori o sa ramai cu sechele. Săritul de la etajul 10 în cap e mai sigur, asa trăiești și ramai leguma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi tu la spital cu taxi cat mai repede, fuga. E miracol daca vei fi ok

| Genevaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e ala furadon?

| Silviu0792 a răspuns (pentru Genevaaa):

Se foloseste in agricultura

| anonim_4396 a răspuns (pentru Genevaaa):

Anti insecte si animale, te omoara daca iei o lingurita

| Genevaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi e bine de stiut pe viitor. Ce cutit ce sfoara

| Silviu0792 a răspuns (pentru Genevaaa):

Din ala s-a sinucis Madalina Manole cica

| Genevaaa a răspuns (pentru Silviu0792):

Ăsta e mort de mult cred

| Silviu0792 a răspuns (pentru Genevaaa):

E pe dreacu daca apuca sa ia furadan nici numai nimerea tastele de la tastatura sa puna intrebarea pe TPU

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Genevaaa):

Furadan nu furadon, este un insecticid puternic pentru a alunga insectele de pe cîmp si daunatorii, se foloseste in agricultură, cu furadan a fost omorîtă mădălina manole.

| Genevaaa a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Wow. Destul de puternic

| TheStrategist a răspuns:

Sper că e o glumă

| xGamerZ212 a răspuns:

Sper sa fie o gluma

| Silviu0792 a răspuns:

Dmz sa te aiba in imparatia lui, condoleante familiei si prietenilor

| Lamasanu a răspuns:

Suna acum. Ce naiba ai avut în cap sa faci asta?
Bai omule.
Cred că a murit deja.
La furadan mori in 5 minute, sau intri in coma.
Depinde cat ai băut.

| Valorosul69 a răspuns:

Stai linistit, eu beau tot timpul

| EmiliaVasile1801 a răspuns:

Ești ok?

| CristianNf a răspuns:

Ori face misto si cauta atentie, ori s-a sinucis, uitati-va ce a intrebat acum 1 ora.

| valystefan1005 a răspuns:

Nu mai aveai tu timp sa scrii, daca este chiar adevarat....erai pe lumea cealalta, pentru ca furadan actioneaza in cel mult 5 min, practic, perforeaza peretele stomacului, al esofacului si nu numai.Deci, nu ai pacalit pe toti

| MariusIorga1967 a răspuns:

Îmi pare rău de tine.
Dumnezeu să te ierte.