| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara.
Am citit destul pe net, comentarii și definiții, însă poate sunteți pe aici „pățiți" și mă puteți ajuta cu un sfat.
Este vorba despre fimoză și am 20 de ani.
Menționez că nu vreau (neapărat) să ajung la medici sau la operație, am auzit de ceva creme cu steroizi care, cică, ar face „minuni".
Dacă aveți un răspuns util, este binevenit. Dacă nu, vă rog să vă abțineți.
Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din experienta mea medicala, cremele cu steroizi nu fac nici un fel de minuni si, pana la urma, tot la operatie ajungi, singurul tratament care te poate realmente ajuta.