| Calinm22 a întrebat:

Bună seara, am descoperit iarna trecută că am borderline și narcisica dupa un incident.
După ce am ce am ieșit din spital am reușit să îmi revin parțial, dar acum o săptămână mă îndrăgostisem de o veche colegă de lucru și am început să vorbim, pe mess părea cu totul altceva dar după ce ne-am întâlnit am inceput să vorbim și chiar a fost frumos. Dar după ce am plecat după jumate de oră mi-a zis că nu este pregătită să aibă o relație și că nu este vina mea. După asta am inceput sa intru iarăși intr-o depresie și nu știu ce să fac, oare din vina bolii nu reușesc să îmi fac o relație? Văd eu altfel lucrurile? Nu înțeleg ce se întâmplă, sunt atât de stresat și simt că se prăbușește lumea peste mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceva din comportamentul tau, vocabularul sau sau povestile tale au pus fata pe fuga.

| Violleta2022 a răspuns:

Numai "calitati" ai si cu boderline cat si cu narcisismul :)

https://www.clinicaoananicolau.ro/......orderline/

https://renaldonita.ro/......narcisist/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu le spui la femei că ai probleme cu depresia?

Cea de acum știa că ești bolnav?

La următoarea îi spui viața ta dar tai partea cu depresia și spitalul.

| Calinm22 explică (pentru anonim_4396):

Nu i-am zis

| anonim_4396 a răspuns (pentru Calinm22):

Atunci caută alta și uit-o pe cea de acum. O femeie vede ce vrei tu să vadă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Narcisicii si borderii au si ei calitati. De exemplu sunt 4 tipuri de narcisism, un narcisic covert va fi mai sensibil ca unul malign. Asta ca si paranteza. Borderii au o teama de abandon (constienta sau inconstienta). Simptomele depresive au aparut ca si urmare a raspunsului negativ primit. Nu este usor sa ai o tulburare de personalitate, acorda-ti timp, citeste despre tulburari, mediteaza. O sa fie mai bine! happy

Răspuns utilizator avertizat