| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Am dureri in piept, in antebratul stang si simt o senzatie de infundare a inimii. Nu am probleme la inima, am fost consultat de cardiolog in urma cu 2-3 luni. In schimb am atacuri de panica tot la cateva zile. Sa fie un atac de panica? Se simte putin diferit de atacurile pe care le am de obicei. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Totul este de la bolile imaginare pe care ti le faci acum, daca ai ajuns sa ai atacuri de panica.
Linisteste-te, calmeaza-te si culca-te, ca-i foarte tarziu in noapte, iar noptile nedorimite duc la boli mentale grave.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Senzația e posibil sa fie de la atacul de panica. Panica creeaza stări diferite la fiecare persoana. Și da, e posibil sa se simtă mai diferit uneori.
Dacă cardiologul a zis ca e bine eu îl cred pe cuvant. Înseamnă ca din punct de vedere cardiologic nu ai nimic.

| Flo79 a răspuns:

Incearca sa I, ti faci un hoby, du-te la sala, incearca sa nu mai fii prapastios/asa