| Jigokunokishi a întrebat:

Am inceput sa invat roata tiganului. La inceput nu stiam deloc s-o fac, imi era si frica sa incerc, dar incet incet m-am obisnuit si a inceput sa prinda forma, aproape ca-mi iesea bine. De cateva zile cand incerc sa fac roata cand ajung cu mana dreapta pe sol ma ia o durere de la marele dorsal de undeva, trece prin deltoid si merge pana la mana. O simt in special la spate, deltoid si incheietura bratului. O sa treaca de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil nu te asezi bine pe mana si se strange vreun nerv.
Roaga un profesor de gimnastica sa te verifice si sa te invete cum sa faci roata corect.