| regecaisa a întrebat:

Buna seara, am nevoie de un răspuns.
Efectiv când ma pun in pat sa adorm și stau nemișcat încep mușchii sa aibă descărcări (efectiv mișc o parte a mușchiului din diferite zone fără sa vreau) ce poate fi asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic, doar simple reflexe.
Muta-ti gandurile la ceva placut si nu iti mai face griji din nimicuri.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poate ai tetanos. Dap, poti sa faci tetanos daca te tai cu cutitul care cureti legumele...

| alina2k18 a răspuns:

Spasme musculare sunt aceste miscari/zvacniri/pulsatii ale muschilor.
Ai si cârcei?
Bea multe lichide si eventual ia magneziu o saptamana.
La doctor daca se repeta des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Convulsii provocate de epilepsie.
Pentru confirmare și tratament mergi la un medic neurolog. Limitează pana atunci consumul de alcool și de țigări.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce confirmare frate? Deja i-ai dat diagnostic laughing
Bagi omu in sperieti laughing el are spasme musculare la membrele inferioare nu convulsii laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Poate fi și în cadrul epilepsiei,mai ales dacă sunt cotidiene și dureroase, poate fi un simptom al epilepsiei, dacă nu ii trece nicicum, razi ca o tuta.