| alooooooooooo1111 a întrebat:

Buna seara am o intrebare
intr-o zi am fugit 2 kilometri si jumatate fara oprire bineinteles alergare usoara adica mai incet nu repede cam cate ture de teren sunt?
si mai am inca o intrebare happy
nu vreau sa ma laud dar am facut odata 53 de flotari fara oprire si 411 abdomene fara oprire astea le fac odata la saptamana cum este mai bine sa fac pe toate odata sau sa le fac azi 30 maine 40 si asa mai departe?
plzz dau funda
n-am muschi adica nu se observa ca am muschi sau patratele nici eu nu stiu cum am reusit sa fac atatea abdomene si atatea flotari....si daca o tin asa cam in cat timp o sa se vada muschi cat de cat de mancat mananc minim o paine pe zi plz spuneti-mi dau
UN DITAMAI FUNDOIU laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt cam 6 ture de teren, avand in vedere ca o pista de atletism are 400 m. M-am referit la pista si nu la teren fiindca terenurile de fotabal pot avea dimensiuni diferite, respectiv lungimea intre 90-120 m si latimea intre 45-90 m, intre aceste dimensiuni toate sunt regulamentare.
Parerea mea este ca sa faci exercitii in fiecare zi si nu numai o zi pe saptamana si sa incepi cu cateva zeci de repetari, in saptamana urmatoare maresti cu 10 repetarile si tot asa pana iti atingi limitele. Succes si numai bine!

| alooooooooooo1111 explică (pentru Ioandelasal):

Hmm deci nu este bine sa le fac pe toate odata doar intr- o zi de saptamanahappy

| unknownn a răspuns:

Ai facut cam 8 ture de teren.
50 de flotari fara oprire macar de 3 ori pe saptamana e perfect:).
Abdomenele, mai usor cu ele, decat sa faci abdomene mai bine fa un set de exercitii precum:
http://www.youtube.com/watch?v=emKAokYovek
Bafta!

| ombladon a răspuns:

Un teren de fotbal are aprox 250 m (l+L)
deci cam 10 ture

| alooooooooooo1111 explică (pentru ombladon):

Olee da ce am evoluat rolling on the floor cred ca am miau bagat vreun drog cv prin mancarea care am mancat-o ca prea multe fac... inainte dabi faceam 20 de flotari abdomene numai zic si la 2 ture lesinam laughing mda dar dc nu se vad muschi daca tot fac atatea...sad am 53 de kilograme 1. 66 si am 16 ani de dormit doar 8-9-10 ore pe zi in week poate si 12 ore happy

| ombladon a răspuns (pentru alooooooooooo1111):

Mananca si tu niste proteine straight face

| alooooooooooo1111 explică (pentru ombladon):

Proteine adica(virgula)carne?happy
si daca ar fi asa carne mananc in fiecare zi.

| alooooooooooo1111 explică (pentru ombladon):

Cu astia sigur voi ajunge cum vreau eu dar daca nu o sa cumpar si nu o sa am constant aceste lichide in mine o sa se la se pielea laughing deci mai bine lipsa mai incerk cu flotari barimi sa dobor niste recorduritongue

| ombladon a răspuns (pentru alooooooooooo1111):

Alea sunt povesti de adormit copii, alea sunt proteine, ca cele pe care le poti lua din carne si alte treburi, sunt "suplimente nutritive", nu sunt steroizi iar pielea se lasa doar daca te faci vreun' animal de 150Kg plin de muschi si apoi te lasi de sport...

| Razvy10 a răspuns (pentru ombladon):

Mai bine faci cate 50 in fiecare dimineata/seara happy si eu fac in fiecare seara cate 50 si am 13 ani. eu fac si fuga si abdomene si flotari si geno. si daca faci in fiecare seara cate 50 o sa te obisnuiesti si o sa le faci f usor...

| ombladon a răspuns (pentru Razvy10):

Te-am intrebat eu cum te cheama?