| Riio a întrebat:

Am o problema. Am avut o buba (sau cos) pe obraz care era cam urat, aseara de prost ce am fost, m-am julit singur, am avut nervi si am dat sa sparg buba, dar m-am julit cam rau (a ramas un semn zici ca m-am ars sad ). Vreau va rog sa ma ajute cineva. Sa stiu daca e ceva grav, si ce sa fac sa imi treaca mai repede rana ca nu vreau sa ramana cicatrice sad. Mai ales ca e pe obraz. Ce as putea sa fac sa raman fara urma pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| biancuza43 a răspuns:

Depinde, daca lesi cosul in pace, si nu il acoperi cu fond de ten, etc. Nu o sa iti mai treaca.