| Visereale a întrebat:

Buna seara, am o problema cu respirația mai exact sunt momente foarte dese când respir foarte greu,cateodata extrem de greu,simt cum vreau sa tușesc dar nu se desprinde nimic din piept, iar când strănut imi sare bucățele de mucus ca gelatina din gură. Ce pot face? Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Astm..sau pneumonie cred.

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Am avut si eu simptomele astea si cand am mers la doctorul de familie mi s-a spus ca am bronsita, am luat tratament dar dupa un timp s-a transformat in astm bronsic la valori minime, adica e intr-un fel aproape la nivelul de astm bronsic. Acum nu mai am nimic, nu ma mai chinui cu respiratia... Aveam seri in care beam cate un litru de ceai naturist care cica ajuta dar nu imi provoca decat greata... Eu te sfatuiesc sa mergi la doctorul de familie pentru ca el stie ce ai si ce tratament sa iti dea.

| Visereale explică (pentru goblinuldansatordincalcaie):

Mersi pentru sfat, am fost mi-a dat eurospal + ceva pentru nas, si trebuie să revin să-i spun cum stau lucrurile.