| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara. Am o problema, in legatura cu ciclul menstrual. Nu-l aveam regulat inainte dar imi venea intre 30-33 a zi. Ultima zi a fost in 3 decembrie, de sarbatori am cam exagerat cu party urile..Am luat 6 ecstasy la interval de 2 saptamani. Niciodata n-am exagerat in halu asta. Am avut si un contact sexual neprotejat. Mi-am facut 3 teste de sarcina, ultimul a fost in 23-zi facut si a iesit negativ. Am citit pe net ca MDMA iti deregleaza ciclul. Mi-a intarziat 2sapt. Sa mai astept? Daca merg la
ginecolog ce sa spun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| HazelEyes77 a răspuns:

Daca au iesit negative testele atunci nu e vorba de sarcina cel mai probabil MDMA si petrecerile in lant sunt de vina pentru intarzierea asta. Nu trebuie sa i spui de ecstasy la ginecolog daca te duci poti omite aspectul asta. Treaba lui e sa te consulte si sa ti prescrie ceva daca considera ca e necesar. Multa sanatate