| liviunm a întrebat:

Buna seara, am o problema, mi-au aparut foarte multe cosuri pe picioare si pe maini burta etc...CE sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si eu pateam asta in adolescenta. Vara imi apareau cosuri nu doar pe fata, ci si pe maini, picioare, umeri.
Cred ca la baza e din cauze hormonale (ca la majoritatea adolescentilor), iar caldura doar le agraveaza.
Daca esti adult mergi neaparat la dermatolog.

| Plato a răspuns:

Sigur cosuri si nu varicela sau ceva?

| gothicbat a răspuns:

Dacă nu trec, mergi la medic.