| DragonSilver a întrebat:

Buna seara,am o problema putin mai dificila.Ea suna cam asa: Nasul meu este infundat, uneori am miros uneori nu.Acum cam 5, 6 ani m-am operat de polipi avand varsta de 11 ani. Dupa operatie nasul a ramas asa..precizez ca doctorul a prescris Bixtonim..Revenind la varsta de 17 ani, nasul este tot ca inainte..Infundat,Cand fug se desfunda doar ca uneori ma ustura(arde) cand respir pe el si obosesc in abundenta,Analizele EKG sunt in regula,Plamanii sunt curati,nu fumez,nu consum alcool sau droguri, ma hidratez corespunzator.Precizez ca am fost diagnosticat cu Hipotiroidism frust, unde urmez un tratament Euthyrox 25.Cine stie cauza problemei mele cu nasul si cu oboseala la efort sa ma ajute va rog.Multumesc! Si multa sanatate va doresc. Apropo doar cand folosesc picaturi Bixtonim nasul este desfundat complet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Daca nici medicii nu stiu sa te lamureasca sau pur si simplu nu prea isi bat capul, iti dai seama ca noi, necunoscatorii nu prea am avea cum sa te ajutam.Este foarte probabil ca reactia asta a ta cu nasul infundat sa fie din cauza polipilor scosi.Ei aveau un rol acolo si neavand cine sa le mai indeplineasca rolul nasul tau se inflameaza si iti da senzatia de infundat doar ca sa suplineze rolul polipilor.Si picaturile alea Bixtonim pot provoca dependenta, cel mai probabil fara "ajutor" cu picaturi sau spray-uri nazale nu ai cum sa scapi.Iti recomand spray nasal Pyvalone, care este recomandat pentru ca nu da dependenta.