| Anon198 a întrebat:

Am probleme cu somnul din cauza colegilor de camin foarte zgomotosi si nesimtiti, se asculta muzica tare in camera si e foarte deranjant, deoarece dimineata am mereu cursuri si dorm foarte putin seara. M-am gandit sa folosesc niste dopuri de urechi, dar nu stiu de care sa caut, ca as vrea sa fie puternice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Si eu stau in camin si am avut aceeasi problema, dar ne-am adunat toti care eram deranjati de zgomot si am mers la administrator. Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti cu ei sa le spui frumos ceea ce te deranjeaza, iar daca nici asa nu inceteaza urmatorul pas este sa mergi la administratorul caminului. Nu are rost sa nu dormi noaptea din cauza unor nesimtiti sau sa te chinui sa dormi cu dopuri.

| Kyttynna a răspuns:

Eu am cumparat dopuri de urechi din Jumbo si sunt ok.