| Ajutoor10 a întrebat:

Buna Seara.
Am si eu nevoie de ajutor pentru o problema personala.Si as vrea parerea unui specialist daca se poate..si as dori sa nu o luati in radere ca din cate am citit pe net m-am cam speriat.
Am 15 ani si acum de curand maxim 1 sapt mi se face o secretie transparenta, lipicioasa (nu miroase urat) la nivelul penisului.
Si as dori o parere sa stiu ce ar putea fi...lichidul acela apare zilnic nu doar odata pe zi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Sigur, numai specialisti pe aici pe TPU, eu de exemplu sunt specializat avansat in pierdut timpul :D

din pacate tie iti trebuie specialist UROLOG, nu in pierdut timpul :P

totusi, depinde cat de multa e secretia aia si daca faci par in palma (cat de mult te masturbezi), pentru ca mie imi suna a "precum" - e in engleza, in romana ar fi "lichid pre-ejaculator"
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/lichidul-pre-ejaculator
si care e un lucru normal la barbati si e folosit la lubrifiant in timpul actului sexual

TOTUSI, chiar daca nu te masturbezi absolut deloc, la baieti si ziua dar mai ales noaptea apar erectii PUR INVOLUNTARE, iar precum-ul ala nu numai ca este foarte normal la o erectie, dar chiar numai erectia e indeajuns ca sa apara, chiar fara nici un fel de alta activitate sexuala intentionata (frecat cu mana)

| Mefist0 a răspuns:

În primul rând, nu te supăra pe mine dar daca vrei părerea unui specialist, merg la un medic urolog. Cel mai probabil nu o să-l găseşti aici.
Ce îţi pot spune eu, ca asistent medical este că poate fi vorba de o infecţie urinară, o uretrită (inflamarea uretrei) sau o prostatită (inflamarea prostatei) printre altele.
Nu pot să îţi spun exact care este problema pentru că nu cunosc toate detaiile gen: Ai avut un contact sexual de curând? Protejat sau neprotejat? Dacă ai avut un contact sexual neprotejat în ultimele luni poate fi vorba de o infecţie urinară.
Ai făcut ceva care poate să provoace leziuni asupra penisului?
În afară de secreţia asta te mai deranjează ceva?
Cel mai bun sfat este să mergi la un urolog. Nu este absolul nici o ruşine.

| Ajutoor10 explică (pentru Mefist0):

Nu,nu am avut contact sexual
Si înafara de secretia aceea mai am niste mâncărimi in varful penisului