| EdwardMdk a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare ce ma framanteaza de ceva timp.
Pot sa slabesc daca ma apuc sa mananc sanatos gen ( sa incetez sa mai mananc paine) si sa incep sa mananc mai multe legume si fructe si putina carne fara grasimi? Fara sa fac sport. Vreau doar sa stiu daca pot slabi cu o dieta ca aceasta fara a face sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, poți. Alimentația e mult mai importantă, dar fără sport pielea capătă un aspect lăsat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba are a mânca sanatos cu a nu manca paine? Paine nu e rea deloc, daca e de calitate. Rele sunt alimentele precum uleiul, untul, șoricul, zahărul... Evident ca poti slabi doar din dieta atata timp cat esti in deficit caloric.

| Dddonkey a răspuns:

Daca ai probleme cu tibia mananca mancaruri care contin vitamin D(oua, lapte, peste branzeturii, iaurt) dar as spune ca e mai important e cat de curate(organice) sunt. Daca vrei o dieta in care sa nu mananci mult si vitaminD sa fie in dieta constant arunca o privire pe dieta ketogenica. Am reusit sa pierd kilograme, mananc putin si sanatos. Poti baga si fructe, in functie de ce iti spune corpul tau ca prefera. Si carbohidratii sunt bunii dar mai redusii daca poti. Este cea mai eficienta dieta pe care am practicat o de a lungul catorva anii, si am incercat multe. Bafta!
https://sfaturimedicale.ro/dieta-ketogenica/

| EdwardMdk explică:

Deoarece mi-am rupt tibia (am cazut) si nu prea pot face sport.

| Anndreearalucaaa a răspuns:

Da
Poti sa slabesti si fara sport
Dar fii atent la ce mananci si nu manca dupa ora 6