| CezaraEM a întrebat:

Bună seara!
Am și eu o întrebare pentru fete. Am dereglări hormonale și am început să iau Normens de câteva săptămâni, credeți că mă vor ajuta? Până acum nu văd niciun rezultat și sunt deja la a doua folie de pastile, aproape le termin, ajung la ultima!
A încercat cineva? Au rezultat?
Mulțumesc mult! ????????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da, eu iau, sunt la a doua cutie de azi.
Am mai folosit in 2019, 3luni la recomandarea medicului ginecolog.
Pe mine m-au ajutat in 2019 la reglarea menstruatiei + nu am mai avut dureri asa mari.
Eu am gasit oferta 3 cutii la pret de 2 in farmacia Teiwinking nu te astepta la rezultate dupa prima cutie, trebuie luat 3luni, zi de zi nu cand iti amintesti.

| CezaraEM explică (pentru alina2k18):

Super!
O să iau în continuare!
Mulțumesc mult pentru ajutor!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand iei pastile dupa ureche nu te astepta sa functioneze!
Mergi la medic, fa analize hormonale complete si complexe si ia numai ce-ti prescrie medicul, fiindca luand dupa ureche ce vrei tu, poti sa dereglezi mai rau sistemul hormonal, sau sa-ti declansezi anumite boli.

| CezaraEM explică (pentru Violleta2022):

Cine ți-a zis ție că iau după ureche? Pentru asta sunt date, pentru dereglări hormonale!
Am întrebat dacă au avut efect la alte fete!

| Violleta2022 a răspuns (pentru CezaraEM):

Nu vad nicaieri mentionat de tine ca ai fost la medic si ti-au fost prescrise acesti hormoni!
Evident ca pastilele sunt date pentru dereglari hormonale, dar sunt date dupa lispurile tale, cu anumite procentaje si numai in anumite conditii, ca altfel risti sa te ingrasi de el ele, sa-ti creasca par pe fata, sau sa slabesti samd.

| CezaraEM explică (pentru Violleta2022):

Nuuuu!
Normens e din plante, tratament naturist, nu te îngrași de la ele că nu sunt anticoncepționale! Și nu au nici efecte secundare! Eu oricum sunt într-o cură de slăbire și nu m-am îngrășat deloc de la ele! Caută pe google despre ele să vezi!
Oricum, mulțumesc de ajutor!

| Violleta2022 a răspuns (pentru CezaraEM):

Depinde de medicatia naturista ca nu toate medicamentele hormoanle sunt pentru acelasi boli. Stii ca plantele care se iau pentru hipotiroidie nu se pot lau si pentru hipertiroidie?
Stii ca luand medicatie fie ea si naturista, poti sa declansezi boli grave, pe care nu le-ai avut inainte, doar din nestiinta?
Cu hormonii nu te juca, fiindca iti ia ani multi sa ii poti balansa si daca ii dai planta care nu trebuie te poate duce de rapa.