| Anitta_Karla_1990 a întrebat:

Buna seara am si eu o intrebare unde pot sa merg fara trimitere sa imi fac toate analizele luna aceasta mi-am facut un rmn ekg si analizele de sange ....toate au iesit bune iar eu nu ma simt bine deloc stit unde sa merg va rog sa imi spuneti va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu iti poti face toate analizele. Sunt mii de posibilitati, nu ai nici destui bani, nici destul sange.
Daca medicii iti spun ca esti sanatos, mergi si la un psihiatru, sa excluzi o cauza psihiatrica a suferintelor tale.
Apoi mai consulta un medic internist, el va sti ce analize sunt recomandate pentru tine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi intai la medicul de familie si expune-i situatia. Este mai bine asa.

| Anitta_Karla_1990 explică (pentru Salontanul):

Decat la medicul de familie mai bine ma lipsesc

| CuriousStuff a răspuns:

La orice clinica/centru de recoltare poti sa mergi sa-ti faci analizele insa contra cost. Fara trimitere nu iti face nimeni analize gratuite.
Dar nu analizele sunt baza, consultul medical e mult mai important. Ca degeaba iti faci analize pentru ficat si tu suferi cu rinichii. Ca analizele tale o sa iasa bine. Analizele se fac la recomandarea medicului in functie de afectiunea ta. Daca vrei analize de rutina e alta treaba, dar tu vrei analize pentru ca nu te simti bine. Pentru asta trebuie sa te trimita un medic pentru niste analize mai specializate, nu de rutina.
Multa sanatate.