| Dee68 a întrebat:

Bună seara!
Am tăiat niște cartofi și am ținut degetul arătător pe lama lui și acum am degetul amortit de o ora aproape și nu își da drumul. Eu sunt mai panicoasa de felul meu... și faza e ca nu e tot degetul, e doar buricele lui pe partea dreapta cum te uiți în palma doar o părticică mică. L-am masat și asa dar nu își da drumul si e enervant ca se simte ca și cum ar umflat și ma furnica atunci când apăs pe el... exista ceva remedii de a face amorțeala sa dispară? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Niste gheata

| Dee68 explică (pentru RAY):

Crezi ca o sa funcționeze?

| RAY a răspuns (pentru Dee68):

Incerci si vezi, de ce trebuie sa cred eu

| Donsavas a răspuns:

Nu este un motiv de panică. Adică nu e nicidecum o urgenta!

| Drsss a răspuns:

Nu este nimic grav, este o rana superficiala. Nu ai de ce sa iti faci griji! Insanatosire grabnica. happy