| Deea_4962 a întrebat:

Anexita e una si aceeasi cu raceala la ovare? Care sunt simptomele? Multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anexita este o inflamatie a trompelor si ovarelor, cunoscuta personal sub numele de "raceala la ovare". Este mult mai grava decat o arata numele, netratata putand da grave probleme de fertilitate.

2 răspunsuri:
| hugo a răspuns:

Simptomele si semnele de anexita includ:
♦ dureri sau sensibilitate in partea de jos a abdomenului si in zona genitala
♦ dureri in zona de jos a spatelui
♦ dureri mari la menstruatie
♦ menstruatii neregulate care dureaza multe zile si sunt in cantitate mai mare decat de obicei
♦ sangerari intre menstruatii
♦ secretii vaginale anormale, crescute cantitativ si urat mirositoare
♦ dureri la contact sexual
♦ sangerari dupa contact sexual
♦ oboseala
♦ febra
♦ diaree
♦ greturi si/sau varsaturi
♦ dureri sau usturimi la urinat mai multe poti citi aici >> http://sarcina.pentrumamici.ro/......de-anexita