| Andandut a întrebat:

Are cineva idee in ce consta examenul medical de la facultate? Eu si colegii mei am fost anuntati de la secretariatul facultatii ca trebuie sa facem acest examen medical, si cica acea adeverinta medicala pe care o primim s-ar putea sa fie necesara pentru intrarea in examenele din sesiune. Cei care au trecut prin asa ceva, in ce consta acel examen medical? Eu sunt anul 2, ma mir cum de in anul 1 nu ne-au cerut asa ceva si s-au apucat sa ne ceara acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Control sumar : tensiune, temperatura, greutate, control o.r.l. si oftalmo, psihologic; unii nu mananca nimic si se anemiaza

| Andandut explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Si intra fiecare pe rand in cabinet? sau cum?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Andandut):

Pot intra si 10 la orl si oftalmo si -i intreaba daca au probleme si atat

| Andandut explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Dar in rest cand ne ia tensiunea, temperatura sau greutatea, intra cate unul?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Andandut):

Logic, dar dureaza 2 minute de individ

| Andandut explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Va multumesc mult pentru raspunsuri si va doresc o seara placuta!