| vmalex21 a întrebat:

Buna Seara.As avea mai multe intrebari si as fi recunoscator pentru sfaturi/experiente.Si-a facut cineva rinoplastie sau macar e tentat/a? Eu am si o mica deviatie de sept si recomandare pentru o operatie de septoplastie de la la primul medic.Am mai fost la inca 2 medici si mi-au recomandat sa mai astept.Mi s-a spus clar ca aceasta operatie(septoplastia)nu va modifica forma nasului ci numai septul in interior iar operaria care modifica se numeste rinoplastie.Totusi mai am o problema, in urma unei lovituri din copilarie am ramas cu o mica cocoasa pe care as fi tentat sa o elimin si m-ar tenta sa mai astept si sa fac ambele operatii o data.Are cineva vreo problema similara sau cunoaste vreun medic bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, medicul mi-a recomandat pe atunci sa astept pana la 18 ani sa fac si rinoplastie si de deviatie de sept.
Abu Baker se numeste domnul estetician din Bucuresti, e foarte bun.
Operatia are pret fix si cu zilele de recuperare petrecute la clinica, 2000 de €

| vmalex21 explică (pentru Felissa13Eden):

Si ai de gand sa te operezi? Eu am mai mult de 18 ani.Din ce am inteles de la ultimul medic la fete se poate face operatia si dupa 16 ani, la baieti mai tarziu.Am auzit si eu despre acest medic diverse pareri, unele foarte bune iar altele mai putin bune.Ai discutat deja cu el?

| Felissa13Eden a răspuns (pentru vmalex21):

Am fost la el la control, da.Mi-a explicat totul in detaliu, un medic foarte bun.Mi-a spus ca o sa imi faca nasul pe masura fetei, nu dupa anumite poze.
Da, am de gand sa ma operez la dansul, chiar m-a convins.Si eu am peste 18 ani, e aceeasi situatie.

| vmalex21 explică (pentru Felissa13Eden):

Buna.Ti-am scris si in privat insa voi scrie si aici ca poate ii va fi de folos si altcuiva interesat/a pe subiectul asta.Am incercat sa programez o consultatie dar din pacate medicul Abu Backer a murit in anul 2019.Am vazut pe internet rezultatele operatiilor sale si sunt destul de frumoase.Sunt in cautarea altor medici atat in tara cat si in strainatate.