| biancasing77 a întrebat:

As avea o intrebare.

Mama mea are papilom invartit nazal si s-a operat de 5 ori (ultima operatie a fost acum 5 ani) si acum 2-3 saptamani s-a dus la control si a vazut medicul ca ar avea ceva iar la nas.

A facut programare la aparatul acela care o pozeaza la cap (am uitat cum se numeste) si rezultatul ii vine peste 7 zile.

Voiam sa stiu daca e normal la papilom invartit nazal sa apara des sau poate sa dea in ceva mai rau?
Am nevoie de informatii, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bruno92 a răspuns:

E posibil sa de-a in tumoră de tip maligna probabil o infecție cu hpv e cauza de îi tot reapare nu știu sunt multe cauze daca medicii nu știu eu nici atât dau cu presupusul doar e ciudat că tot reapare e o tumoare de tip benignă adică necanceroasa da poate da in complicații

| Bruno92 a răspuns:

Sa își facă analize pentru hpv acest virus rămâne întreaga viață în organism totuși nu se poate vindeca.