| Andrei29055 a întrebat:

Astăzi am fost la dentist pentru o obturatie de canal. Dupa cateva ore a început o durere asemenea unui junghi la masticatia in maseaua respectivă sau daca dau cu limba in zona unde mi-a lucrat doctorul. Nu doare la dulce, cald sau rece.
Precizez ca mi-a pus o plomba provizorie si pentru plomba finala voi merge pe 2 aprilie. Întrebarea mea este daca e normala durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Pai ce cauti sa mesteci pe partea aia?
Da, stiu ca e greu sa mananci pe o parte dar nu ai ce face, macar o saptamana.