| bmerry a întrebat:

Ce medic ar trebui sa vedem in cazul in care ne simțim in permanenta obosiți și avem dificultăți in a ne concentra? Categoric e cazul sa facem niște analize însă nu știu exact care este specialitatea care se ocupa de aceste aspecte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sunmetal11 a răspuns:

Mergi la medicul de familie, explica-i starile si cel mai probabil iti da trimitere la un neurolog, daca el considera! sau du-te direct la un cabinet neurologic particular! sanatate

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Conteaza mult si modul de viata. Daca te culci la 1-2 noaptea dupa ce stai pe calculator, nu cred ca ai nevoie de medic.
Este doar un exemplu.

| bmerry explică (pentru darrio2007):

Nu, nu e cazul aici. Este o oboseala nejustificata, motiv pentru care am nevoie de un medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa vezi medicul de familie si sa faci niste analize medicale generale.

| Donsavas a răspuns:

Analize generale. Vorbesti cu medicul de familie.

| Demidol a răspuns:

Doar medicul de familie stie exact. Tot el iti va da si trimiterea.

| bmerry explică (pentru Demidol):

Din păcate medicul meu de familie este in alt oraș. Sunt dispusă sa merg fără trimitere, chiar și la privat, numai sa rezolv.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Ori un psihiatru ori un neurolog sau ceva care se ocupa pe nervi.
Dar ar putea fi si dic cauza alimentatiei nesanatoase sau lipsa de odihna sau imunitate slabita.

| neicuM a răspuns:

Medicul de familie