| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara cine imi poate spune si mie am o problema lucrez intr-un domeniul unde este mai cald in hala si de la caldura imi apar cosuri...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Elimina toata imbracamintea sintetica, de aceea iti apar cosuri pe corp.
Cat despre fata, spala-te mai de pe fata cu apa calda si sapun, pentru ca, praful fin din jur si impuritatile impreuna cu transpiratia, obtureaza porii pielii, ii sufoca si asa ajungi sa faci puroi, adica asa apar cosurile.

| Armina22 a răspuns:

Spala-te cu apa rece si date cu spirt. Asa poți scăpa de impurități. Săpunul degradează pielea si nu e chiar indicat sa te speli pe fata cu orice sapun.