| Andreea930 a întrebat:

Bună seara! Cum aș putea scăpa de respirația urât mirositoare? Îmi simt și gura amară Dau fundă! :* î

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fxsol a răspuns:

Simplu? te speli pe dinți cu pastă de dinți + apă de gura si ață dentara de 2-3 ori pe zi. (când te speli pe dinți trebuie sa speli si gingiile si limba pentru a îndepărta toate bacteriile care produc mirosul urât).

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pasta de dinti si apa de gura de buna calitate. Speli dinti inainte de culcare si dupa fiecare masa.

| Andreea930 explică (pentru Wr3nch):

Care este cea mai bună apă de gură?

| Wr3nch a răspuns (pentru Andreea930):

Heh, e subiectiv. Eu recomand Colgate sau Aquafresh fara alcool.