| Sp3ciaL0pS a întrebat:

De 1 an am probleme foarte mari cu parul, nu i-am dat atentia parului si din cauza neatentiei, parul meu cadea la fiecare spalare peste 30 de fire, cel putin.Dar parul meu cadea si fara sa-l ating, perna mea mereu avea cateva fire de par, mi-a cazut mult par, a devenit degradat, dar din fericire am reusit sa opresc caderea lui, intr-un final. Problema este ca parul meu inca este degradat si mi s-a rarit foarte mult.Am cautat foarte mult in magazinele online, dar si in farmaciile din mall.Am gasit multe solutii, dar nu stiu ce sa cumpar, ma gandesc sa-mi iau o masca de par, dar din cate am inteles, masca de par nu are efect de reparare a scalpului sensibil, asa ca m-am gandit sa-mi iau un tratatment, dar si o masca de par. Voi ce mi-ati recomanda? Ar merge un complex B? Ce parere aveti de aceasta masca de par:https://www.emag.ro/......D44GVNBBM/
Sampon din aceiasi gama cu masca de par : https://www.emag.ro/......DV4GVNBBM/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un sampon fara SLSuri, parabeni si alte tampenii si mananca sanatos. Daca mananci prea multa paine alba, dulciuri, prajeli si junk food si parul are de suferit.Si ai mai multa incredere in tine.

| Sp3ciaL0pS explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns, nici acum nu o duc prea bine cu parul, mi-am luat tratament de la farmacie, dar parca degeaba.
Sa consult un medic dermatolog?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sp3ciaL0pS):

Intai mergi la medicul de familie si ai grija, cauta un medic bun.Desi eu nu-s adepta tratamentelor cu tot felul de efecte secundare e mai bine SA consulti un medic bine pregatit.Sanatate!