| Sp3ciaL0pS a întrebat:

De 1 an am probleme foarte mari cu parul, nu i-am dat atentia parului si din cauza neatentiei, parul meu cadea la fiecare spalare peste 30 de fire, cel putin.Dar parul meu cadea si fara sa-l ating, perna mea mereu avea cateva fire de par, mi-a cazut mult par, a devenit degradat, dar din fericire am reusit sa opresc caderea lui, intr-un final. Problema este ca parul meu inca este degradat si mi s-a rarit foarte mult.Am cautat foarte mult in magazinele online, dar si in farmaciile din mall.Am gasit multe solutii, dar nu stiu ce sa cumpar, ma gandesc sa-mi iau o masca de par, dar din cate am inteles, masca de par nu are efect de reparare a scalpului sensibil, asa ca m-am gandit sa-mi iau un tratatment, dar si o masca de par. Voi ce mi-ati recomanda? Ar merge un complex B? Ce parere aveti de aceasta masca de par:https://:///... D44GVNBBM/
astept pareri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Joannna1705 a răspuns:

Masca pare destul de ok, dar eu am incercat remediile naturiste. Am avut aceeași problema. Masca cu ulei de măsline și ou e foarte utilă, plus că o poți face singură. Doar amesteci cinci linguri de ulei ( aici contează lungime părului) cu un gălbenuș de ou. O aplici pe par și îl învelești într-un prosop. O lași să acționeze 20 de minute sau chiar mai mult, apoi speli parul in mod obișnuit. Sper că te-am ajutat!

| RedMoon20 a răspuns:

Ce pot eu sa-ti recomand este ca pentru scalp sa folosesti solutia cu Petroleum de la Gerovital, sa iei si un complex de vitamine (B si E) iar in loc de masca pentru par sa-ti iei un sampon si un balsam profesional de la Wella.(sau orice alt brand profesional, dar asta folosesc eu si sunt foarte multumita)
Masti de par iti poti face si tu acasa si oricum nu sunt cu mult mai bune decat balsamul.
Si de asemenea sa ai grija la alimentatie... happy