| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile nu ma pot opri din tusit adica intr.un minut 45 de secunde le petrec tusind si nu stiu se poate intampla ceva daca imi fortez prea mult plamanii?( am fost la medic si mi s.au dat niste medicamente dar deocamdata nicio ameliorare )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Incearca sa te abtii, poti avea probleme cu gatul dupa aceea.

| CuBenoneinSpate a răspuns:

Du-te inapoi la doctor

| libelula55 a răspuns:

Asteapta sa isi faca efectul medicamentele, probabil inca nu si-au facut efectul.
De abtinut nu poti cel putin eu nu pot pentru ca ma gadila in gat, dar bea ceai foarte cald stiu ca vara nu este foarte placut sa bei ceai fierbinte dar incearca sa bei mereu cam cat de des poti tu ceai fierbinte pentru ca ceaiul ameloreaza foarte tare tusa si o potoleste.
Sper ca te-am ajutat happy